Son Dakikada Hazırlanan Bayanlara Öneriler

Yaşam Haziran 17, 2016

Son Dakikada Hazırlanan Bayanlara Öneriler

Günümüzde çalışma hayatı olan kadınlar, meşguliyetleri açısından çok hızlı hazırlanmak zorunda kalabiliyor. Keza aktif bir sosyal hayat yaşayan ve arkadaşları içindeki popülaritesinden dolayı ani den yapılan programlar karşısında, bayanların beş dakika içinde hazırlanarak, kapının önünde olması gerekebiliyor. İşte böyle durumlarda insanın dolabına elini attığı gibi üzerine bir şeyler geçirebilmesi gerekebiliyor. Bunlar gibi hiçbir gereklilik olmasa bile de bazı bayanlar, planlı programlı olmayı sevmediğinden tüm hazırlığını son dakikaya bırakabilir.

Son anda hazırlanmayı seven bayanlardansak şayet, dolabımızda bazı basic yani ana parçalar bulundurmamızda fayda vardır. Örneğin, günlük kullanımlar açısından birkaç çeşit kot edinirsek, bu bize gün içinde hazırlık konusunda oldukça vakit kazandıracaktır. Farklı kesim ve tarzda dolabımızda bulundurmamız gereken kot pantolonları incelememiz gerekirse, bu sene çok moda olan yüksek belli kot pantolonlardan bir tanesi olabilir mesela. Yanı sıra bir tane de İspanyol paça olabilir. Bir üçüncüsü de giydiğimizde değişik, asi bir hava katacak olan yırtık kotlardır. Bu kotlar hiç çekinmeden beyaz ve siyah düz penyeden oluşan basic tişörtlerle kombinlendiğinden, bu kotları dolabımızda en çok kullandığımız bir askılı bölmenin başlangıç kısmına, yine tişörtleri de bu kotların yakınında bulunan bir rafa yerleştirmeliyiz. Kot pantolon kemersiz olmayacağından, deri trock lu kemerlerden kotlarınızın beline takılı, hazır vaziyette bulundurabilirsiniz. Deri veya güderi mini montlar, yanı sıra kot ceketler hemen üzerinize geçirebileceğiniz kıyafetlerden olduğundan ve de kot pantolonlarla da kombinlendiğinden, elinizin altında olmalı.

Günlük acil dışarı çıkışlar için en popüler parçalardan biri de eşofmanlar olabilir. Bir açık renkten ve yine bir koyu renkten oluşan 2 takım alt-üst eşofman takımını da dolabınızda bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. İşyeri kombineleri şüphesiz ki daha ciddi ve mesafeli olmalıdır. Eğer sizde son anda kendinizi sokağa atanlardansanız ve resmiyet gereken sektörlerden birindeyseniz kot pantolon işe gidemeyeceğinizden, resmi iş yeri kombineleri oluşturmalısınız.

Örneğin: siyah bir kalem etek, üzerine beyaz bir gömlek ve bluz gibi olabilir.

Yine bu etekle kombin edeceğiniz ekru, gri, beyaz ve mavi tonlarında dik yakalı triko bodyler birbirine yakın konumda farklı bir bölmede bulundurulmalıdır ki, işe giderken beş dakika da hazırlanabilesiniz. Yanı sıra gri ve lacivert ütü izli kalem pantolonlarla, bele oturan kupta gri ve siyah cekette çalışanların dolabında bulunması geren resmi giysilerdendir.

Değinmek istediğimiz son bir nokta da, soft renkler veya gece mavisi tonlarındaki yünlü uzun şallardan portmantonuzun bir köşesine koyarsanız dışarı çıkarken hemen kolaylıkla üstünüze atarsınız ve şıkta görünmüş oluşunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.