İyi giyinmek için önce vücudunuzu sevmelisiniz

Haber, Magazin Aralık 28, 2015

Önce Sen!

İyi giyinmek için önce vücudunuzu sevmelisiniz. Bir insan ilk önce kendisini sevmelidir kendini sevmeyen bir insan başkasını sevemez, hiçbir şeyden mutluluk duyamaz ve huzuru kimse de bulamaz. Hiç kimse mükemmel değildir. Herkesin kendine göre eksikleri, fazlalıkları vardır. Önemli olan ilk önce bedeninizle tanışmanızdır.

Ne giyeceğini bilmeyen kadın bedenini tanımayan kadındır. Göğüsleriniz mi küçük, basenleriniz mi Var, göbek yağlarınızla başınız dertte mi yoksa boyunuzun kısalığından mı şikayetçisiniz? Bunların hepsinin bir çözümü var. Eğer ki çok kısa boyunuz varsa bunu dert etmemelisiniz. Zira günümüzde minyon tipli bayanlar daha çok ilgi çekmektedir. Eğer ki boyunuzun biraz daha uzun görünmesini istiyorsanız çözüm ya topuklu ayakkabılarda yada mini boy etek seçimi yapmanızda.

Ayrıca yüksek bel pantolonlar tercih ederseniz yine boyunuz uzaktan bakıldığında bir nebze de olsa uzun gözükür. Göbek problemi ile başınız dertte ise bunları da gizlemek bir tık uzağınızda. Elbisenizi göğüs altından destekli ve aşağıya doğru genişleyen bir model seçerseniz sorunlu olan bölgeleriniz alt kısımda kalır ve fit bir görünüme sahip olmuş olursunuz. Ayrıca göbek bölgenizi kapatacak kıyafetinizle aynı renk geniş bir kemer seçimi yaparsanız da yağlı olan bölgeyi imha etmiş olursunuz.

Göğüsleriniz çok küçük diyorsanız destekli bir model kullanarak daha büyük ve daha gösterişli bir vücuda sahip olursunuz. Ya da tam tersi ise bedeninizle orantısız fazla büyük göğüslere sahipseniz toparlayıcı iç çamaşırları kullanabilir ve daha düzgün bir görünüme sahip olabilirsiniz. İsteyince yapamayacağı hiçbir şey yoktur insanın.

Her şey bir düzen içinde yaratılmıştır ve dertli olan her şeyin bir devası da çözüm olarak yanında sunulmaktadır. İlk olarak ayna da kendinize baktığınızda sizden daha güzel hiç kimsenin olmadığını hayal edin, tüm kadınlar ile aynı özelliklere sahipsiniz ve hiç birinin sizden fazla bir gözü, kulağı yada eli yok. Bu demek oluyor ki eşitsiniz ve hiç kimse sizin rakibiniz olamaz.

Aynaya bakınca elinizi sevin, yüzünüzü sevin, halinize şükredin. Sizin gibi kadın olup yürüyemeyen insanları düşünün, konuşamayanları yada çevresindeki güzellikleri göremeyecek olan insanları hiç hayal ettiniz mi? Güzel giyinmek için aldıklarınıza fazla bir sermaye ödemenize gerek yok, pahalı şeyler size güzellik katmaz. Siz ucuz bile olsa her şeye güzellik katabilirsiniz.

Nasıl ki bir yemeği yaparken içine farklı lezzetler katarız ve en güzeli olmasını isteriz misafirlerimize en güzel baharatlarla süslenmiş yemeklerimizi, mezelerimizi sunarız. Bizler bu kadar çok şey yapabiliyorsak bedenimizi neden güzel göstermek için bir çaba sarf etmeyelim ki? Eğer ki yaptığımız şeye kendimiz inanırsak başkaları da inanır biz güzel görürsek karşı taraf çoktan güzel görmüştür.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.