İstanbul Aydın Üniversitesi Dünya Sıralamasında

Haber Mayıs 28, 2014

İstanbul Aydın Üniversitesi, U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralamasında yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme Programı, eğitim planlaması ve akademik çalışmalarıyla U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralamasına girdi. 2014 yılı U-Multirank Uluslararası Üniversiteler Sıralaması, 70 ülkeden 850 yükseköğretim kurumunun, 1200 fakültenin ve 5000 akademik programın değerlendirilmesi sonucunda gerçekleşti.

Avrupa Komisyonu girişimi ve AB fonları ile kurulan yeni ve çok boyutlu bir üniversite sıralama sistemi olan U-Multirank, diğer birçok sıralama sisteminden farklı olarak yalnızca araştırma odaklı değil, eğitim ve öğrenme, araştırma ve bilgi transferi, uluslararası yönelim ve bölgesel bağlantıları esas alan uluslararası bir sistemdir. Veriler, diğer kaynakların yanı sıra 60.000 üniversite öğrencisinin anket verilerini de kapsamaktadır. Üniversiteler hem kurumsal profile göre, hem de belli akademik alanlara göre sıralanmakta ve değerlendirilmektedir.

İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Programı, mezuniyetlerin zamanında gerçekleşme oranı, iş dünyası ile ilişkileri, mezunların iş bulma oranı ve uluslararası bağlantı kriterleri ile sistemde sıralamaya girmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.