Apple Maps Android ve Windows için Geliyor

Teknoloji, Video Ağustos 4, 2015

Apple Maps Android ve Windows için Geliyor
İlk çıkardığı zaman büyük bir devrim yaratmak isteyen fakat başarısızlığa uğrayan Apple, vazgeçmeyip ilerleyen süreçte geliştirerek tekrar müşterilerinin hizmetine sunmuştu. Google’ de en iyi hüsranla başlayan Apple Maps serüveni gelişimini beğenilerek devam etti. Apple Maps bu beğeni ardından kendisini diğer platformlarda da göstermek istiyor. Rakiplerini her platformda geçmeyi başaran Apple, gözünü bu sefer Android ve Windows işletim sistemlerine dikmiş durumda. Apple Maps’ in detaylarına birlikte bakalım.
Uzun süredir çalışmalarını yoğun bir şekilde yapan Apple’ in, sokaklardaki araçları haritalar için çalıştığı ve geliştirmek için yoğun bir ağ kurduğu bir süre önce ortaya çıkmıştı. Bugün ise Apple Maps için çok büyük bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Apple Maps sitesine yönlendirme yapan çok yakında Windows ve Android için yayınlanabilir. Bu Apple için büyük bir iddia çünkü kendi yazılımlarını sadece kendi platformunda kullanmak isteyen ve kapalı bir kutu haline gelen Apple, söylenenler doğru ise açılıma gideceğe benziyor.
Apple Insider kaynağı tarafından belirtilenlere göre Apple, Maps JavaScript Engineer arıyor. Bu iş ilanı akıllara direk Apple Maps, ilk olarak web üzerinden yayınlanacağı fikrini getiriyor. Web’ in yanında uygulama Android ve Windows işletim sistemlerine de geleceği ve Apple‘ ın Nokia ve Google ile ciddi bir rekabet içine gireceği diğer söylentiler arasında. Bakalım Apple, Google Maps karşısında başarılı olabilecek mi?
Apple firmasının elini attığı her işte bir şekilde bir patent veya bir rekabet yaşattığını hepimiz biliypruz, zaten artık teknolojinin devi haline gelen ve kendisini sürekli yenileyen bu şirketin Maps’te de başarısızlığa uğramayacağına veya uğrasa bile kendisini hemen toparlayacağına şüphesiz hepimiz eminiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.