2016 AYAKKABI MODASI

Magazin, Yaşam Şubat 6, 2016

2016 AYAKKABI MODASI

Kadınların vazgeçilmezi ayakkabılardır. Kıyafetlerimizi veya taktığımız takıları, çantaları ayakkabılarla kombinleriz. Çünkü ayakkabılar bizleri rüküş veya modern gösterir. Bu yüzden ayakkabılar oldukça önemlidir. Sadece ayakkabının güzelliği yetmez. Modaya uygun olup olmadığı da oldukça önemlidir. Bu nedenle ayakkabı modasını takip etmeliyiz. Bu söylenince akla 2016 ayakkabı modası gelmektedir.

2016 ayakkabı modasında, özellikle kışlık ayakkabılarda kısa botların moda olduğu görülmektedir. Kışlık ayakkabılarda genellikle dişli ve kısa bot türü ayakkabılar olduğu görülmektedir. Yani bilekte biten ayakkabılar modadır. Bootieler bu yılın modasında ilk sıradadır. Bilekte biten bootieler zarifliğiyle bu sene moda olmaktadır.

Sonrasında burnu açık ayakkabı modelleri her zamanki gibi favoriliğini korumaktadır ve 2016 ayakkabı modasında yer almaktadır. Kışlık ayakkabı olarak, yılan derisi ayakkabılar oldukça trendtir. Sadece kışlık değil yazlık ayakkabılarda da kalın topuklu ayakkabılar tercih edilmektedir. Özellikle kışın çok tercih edilen kalın topuklu ayakkabılar yazın da favoriliğini korumaktadır. Sivri burun modası bu yıl geri gelmiştir. Özellikle bayanların en çok tercih ettiği sivri burun ayakkabılar 2016 ayakkabı modasında yer almaktadır.

Kısa boyluların pek tercih etmediği ama uzun boylu bayanların en çok tercih ettiği kısa kalın topuklu ayakkabılar 2016 ayakkabı modasında yer almaktadır. Bunun dışında, kürklü ayakkabılar da bu yıl modadır. Şirin görünümüyle bayanların tercihleri arasındadır. Çorap çizmeler de pek popüler olmasa da bu yıl modasında yer almaktadır. Yazlık ayakkabılarda da sandaletler her zamanki gibi moda olurken çorap ve sandalet giymek 2016 ayakkabı modasında yer almaktadır ve daha birçok ayakkabı türü bu yıl modadır. Bunlara devam edilecek olursa, cap- toe ayakkabılardır.

Punk tarzı ayakkabı ve botlar da bu sene oldukça popülerdir. Bunun dışında, şeffaf topuklu ayakkabılar da çok tercih edilmese de bu yıl modadır. Kitten topuklu ayakkabılar da bu yıl modadır. Ayrıca, sportif ayakkabılar her zaman olduğu gibi 2016 yılında da modadır. Bayanların vazgeçilmezi olan süet çizmelerde popülerliğini korumaktadır. Püsküllü çizmeler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da modadır. Bilekten bağlı ayakkabılar da 2016 ayakkabı modasındadır.

Sonuç olarak, bu yıl platform ve bilekte duran ayakkabı türleri modadır. Geçen yıllarda moda olan ayakkabılar bu yıl tekrar trendini korumaktadır. Bu nedenle modayı takip ederken eski yıllardaki trendlerin tekrar gündeme geldiğini mutlaka fark edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.